Gavagai.pl ma budzić. Ma inspirować. Właściwe słowo we właściwej chwili może zmienić świat 一
umysłemrękami gotowego na te słowa człowieka.
Inne w tym dziale: Opowieści Piękne myśli i sentencje Powieści Droga Twojego Rozwoju Drogowskazy Retoryka Nowy Testament Człowiek i człowieczeństwo Stowarzyszenie umarłych poetów Śmierć Wiersze

Powieści

Książki mogą być niebezpieczne. Najlepsze z nich powinny być oznaczone jako „to może zmienić twoje życie”. Helen Exley

Powieści SF Od najważniejszych do tych nieco mniej ważnych

Kilka myśli na rozgrzewkę

James P. Hogan: Najazd z przeszłości i fragmenty innych powieści tego autora

WWW autora
trzysta

Robert A. HeinleinObcy w obcym kraju oraz inne powieści: Luna to surowa pani, Władcy marionetek

Lloyd Biggle Jr. Pomnik (Monument)

Colin Wilson Pasożyty umysłu (The Mind Parasites)

Clive Staples Lewis Kroniki narnijskie · Z milczącej planety · Perelandra

James E. Gunn Słuchacze (The Listeners)

Kontakt i Gwiazdy na Gavagai Film Roberta Zemeckisa Kontakt The Arrecibo Observatory in Puerto Rico The Official SETI Page SetiSETI at HOME

Isaac Asimov: Trylogia Fundacji, czyli Fundacja, Fundacja i imperium, Druga Fundacja

Stanisław Lem cała twórczość

Orson Scott Card: Gra Endera oraz inne powieści

Ursula K. LeGuin Świat Rocannona, Wydziedziczeni

Gordon R. Dockson: Taktyka Błędu · „Dorsai!” · Żołnierzu, nie pytaj

Harry Harrison, Cykl Planeta Śmierci (Deathworld)

Ludzie na Pyrrusie...

Tomasz Kołodziejczak Kolory sztandarów i Schwytany w światła

Ludzie, którzy przestają szanować bohaterów...
Nie życzę sobie, żeby mnie ktoś przekształcał
Ale Puchatek zaczął strzelać

Michael Crichton Park jurajski (Jurrasic Park) i Zaginiony Świat (The Lost World)

(Książki niewiele mają wspólnego z filmami. Crichton jest mistrzem-nauczycielem, któy potrafi w przystępny sposób wytłumaczyć m.in. teorię chaosu, prezentować rozważania nad etyką badań naukowych a zwłaszcza genetyki, oraz opisują najnowsze teorie na temat wymierania gatunków.)

U schyłku XX wieku wybuchła, zdumiewająca swymi rozmiarami, naukowa gorączka złota

Clive Cussler: Złoto Inków · Sahara · Smok

W wigilię poszukiwań wraku był zbyt podniecony

Arthur C. Clarke Wyspa delfinów, Gwiazda

Portal o twórczości Clarka
Wiem, że dziwiło was wszystkich

Jules Verne Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Tajemnicza Wyspa

„你們祈求, 就給你們;尋找,就找見; 叩門, 就給你們開門” „凡祈求的,就得著。尋找的,就尋見。” – Mt. 7,7-8 Po angielsku on-line Powieści Verne'a on-line w wielu językach

Janusz A. Zajdel Paradyzja, a także inne powieści, np. Cała prawda o planecie Ksi

A więc... odpowiednio niski wskaźnik

Dorota Terakowska Córka Czarownic

Strona domowa DT
Czarownica pomyślała, że jej ucz
Nie udawajcie! – zamachał Wieśniak rękami.

Autorzy, których dziełami warto się zainteresować w tym temacie

Książki, którymi warto się zainteresować w tym temacie

Gwiezdne dziedzictwo

Mesjasz Diuny

Cytaty w tym temacie

Czytający przeżywa tysiąc żyć zanim umrze. Ten, kto nigdy nie czyta, przeżywa tylko jedno

A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.

George R. R. Martin · Karta sentencji

https://quoteinvestigator.com/2018/11/02/reader/

https://quoteinvestigator.com/2018/11/01/no-limit/

see 203844

Cytaty powiązane przez tagi

Ten temat został skojarzony z kilkoma tagami, którymi posortowane są sentencje i aforyzmy w repozytorium Gavagai.pl. Możesz kliknąć na poszczególne tagi poniżej, albo na czerwony przycisk, który zaprowadzi cię do listy sentencji, które są otagowane przynajmniej jednym z poniższych tagów:

Zobacz sentencje z  przypisanymi tagami:

ZOBACZ

Passusy i urywki w tym temacie

Pamiętajcie, że wasze słowa muszą zawsze wyrażać prawdę. Bo słowa są trwalsze od granitu, żyją dłużej niż państwa, narody, stulecia.

– Bardzo mnie kochasz, Eur? – spytałem.

– Mogę moje uczucie określić jednym zdaniem, bo nie znam innych mierników. Kocham cię jak samą siebie!

– Dlaczego jak samą siebie?

– Każdy jest dla siebie najwyższym dobrem. jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, po prostu kłamie. Otaczający nas świat, wszystkie sprawy, wydarzenia, sytuacje sprowadzamy do wspólnego znaku równania, którym jest nasze ja.

– Mogłabyś powiedzieć, że mnie ubóstwiasz, że tak mnie kochasz, że umarłabyś dla mnie, albo inne takie miłe słowa...

– To są tylko słowa, deklaracje bez pokrycia. W życiu liczą się czyny, a nie słowa. Mówić można dużo. Nie kosztuje to wiele i do niczego na ogół nie zobowiązuje.

Sztuka wojny, 36 forteli, Sun Tzu, historia Chin, kultura chińska, piękne opowieści, pięken sentencje, najlepsze tłumaczenie Sztuka wojny (The Art of War)