Gavagai.pl

ma budzić. Ma inspirować. Właściwe słowo we właściwej chwili może zmienić świat... umysłem i rękami gotowego na te słowa człowieka.

Gavagai to... repozytorium inspiracji: fragmentów książek, filmów i wierszy... opisów umysłów i czynów wielkich ludzi, których śladem warto podążać. To także repozytorium 25 tysięcy sentencji i aforyzmów.

Kto chce działać, działa, kto nie chce - znajdzie pretekst.

(unspecified)

Wierzący, który nigdy nie wątpił, nie nawróci wątpiącego.

Marie Von Ebner-Eschenbach

Chciałbym, aby w telewizorach było pokrętło do zwiększania poziomu inteligencji programów. Jest co prawda pokrętło „jasność” , ale niestety nie działa.

(unknown)

Ludzie lubią tłok, bo daje im poczucie bezpieczeñstwa w gromadzie. Wszyscy są wychowani w ólepej wierze, że inni są im niezbędni do szczęścia. Ktoś może nie mieć takiej potrzeby i inni go od siebie odsuwają. Kiedy ten ktoś stwierdzi, że nadeszła pora, aby się do kogoś przyłączyć, jest już za późno - jest już odsunięty.

(unspecified)

Dusz obojętnych nie chce ani niebo, ani piekło.

(unspecified)

Czym żyjemy? Nadzieją, iż świat może się zmienić i stanie się piękniejszy i lepszy... Nie tracimy nadziei, bo wiemy, że Mesjasz stoi przed drzwiami, a kiedy je otworzy, świat napełni się radością i światłem.

Eugene Ionesco

Kto się wspina na palce, nie stoi pewnie. Ten, kto zna innych, jest mądry; ten, kto zna siebie, jest światły. Wiedzieć, że się nic nie wie, to szczyt wiedzy. Niewiedzę brać za wiedzę - to choroba.

Toizm

Wiem, skąd legenda o bogactwie żydowskim. Żydzi płacą za wszystko.

Stanislaw Jerzy Lec

Wśród karłów szaleją od czasu do czasu epidemie elephantiasis.

Stanislaw Jerzy Lec

Cała głowa własna - piękne trofeum zwycięstwa.

Stanislaw Jerzy Lec
Chińska sztuka wojny i stosowania forteli - Piotr Plebaniak

36 forteli - Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

Piękne chińskie sentencje i chińskie przysłowia - Piotr Plebaniak

Starożytna mądrość chińska - Zbiór 81 pięknych sentencji i cytatów, które są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury

Zobacz wszystkie książki autora Gavagai.pl