Gavagai.pl

ma budzić. Ma inspirować. Właściwe słowo we właściwej chwili może zmienić świat... umysłem i rękami gotowego na te słowa człowieka.

Gavagai to... repozytorium inspiracji: fragmentów książek, filmów i wierszy... opisów umysłów i czynów wielkich ludzi, których śladem warto podążać. To także repozytorium 25 tysięcy sentencji i aforyzmów.

Poszedłem do lasu, ponieważ chciałem żyć z rozmysłem, aby poznać tylko podstawowe fakty z życia i zobaczyć, czy nie mogłem się nauczyć, czego miał nauczać, a kiedy przyszło mi umrzeć, odkryłem, że nie żyłem.

Henry David Thoreau

Czujesz się pozbawiony iluzji? Mam dla ciebie kilka nowych, wspaniałych iluzji

(none)

Przypadek to wola innych.

Krzysztof Kąkolewski

Nie odkryjemy nowych oceanów, jeśli nie będziemy mieli odwagi stracić z oczu znane brzegi.

André Gide

Dobre kazanie to takie, które pozostawia cię zadziwionego tym, jak wiele kaznodzieja o tobie wiedział.

(unspecified)

Aby dostać się gdziekolwiek, a nawet długo żyć, człowiek musi zgadywać i odgadywać w prawo, raz za razem, bez wystarczającej ilości danych, aby uzyskać logiczną odpowiedź.

Robert A. Heinlein

Cywilizacja to postęp ku społeczeństwu prywatności. Cała egzystencja dzikiego jest publiczna, rządzona prawami plemienia. Cywilizacja jest procesem uwalniania człowieka od człowieka.

Ayn Rand

Nienazwane prawo: jeśli się coś zdarza, to znaczy, że jest możliwe.

(unspecified)

„Wszystko, co kiedykolwiek kochałeś, odrzuci Cię albo umrze”

(movie line)

Jeśli chodzi mędrca i jego spokój, nie jest on cichy ponieważ milczenie uważa się za dobre. Jest cichy ponieważ mnóstwo rzeczy nie jest w stanie zakłócić jego spokoju. Kiedy woda jest spokojna, broda i brwi odbijają się w niej. Zręczny cieśla używa jej w poziomicy by uzyskać pomiar. Jeśli spokojna woda jest tak przejrzysta – o ile bardziej są zdolności intelektu! Umysł mędrca jest lustrem nieba i ziemi, w którym odbijają się wszystkie rzeczy.

Zhuangzi (莊子, Chuang-Tzu)

Gdzie kupić książki?

Moje ksiażki do nabycia w księgarniach stacjonarnych i internetowych. Zapraszam do księgarni